Hakkımızda

Ekonometri dergisi, 2002 yılında “Ekonometri Ankara” adıyla yayın hayatına başladı.İlk bir yıl memur kenti olarak bilinen Ankara’ nın gizli ve kapalı kalmış iş dünyasını, sektörlerin sorun ve sıkıntılarını; iş dünyasına ait makale ve bilgilere, iş hayatına atılmak isteyenlere feyz alabilecekleri öykülere geniş yer verilerek Ankara’nın ekonomide ki yeri ve önemi vurgulandı.

7.sayıya gelindiğinde derginin gördüğü ilgi ve alaka neticesinde derginin ulusal olmasına karar verildi. Bu bağlamda Nüket Kantarcı 7.sayının önsözünde;“Ankara ve çevresiyle sınırlı olan “Ekonometri Ankara” dergisini sizlerin değerli katkılarıyla iyi bir seviyeye getirdik. Teşekkür borçlu olduğumuza inandığımız bu ilgi, destek ve katkılarınız, bize kendimizi aşma gücü verdi. Daha bir yıl dolmadan, uyarı ve katkılarınızla dağıtımımızı, Türkiye geneline yaygınlaştırmaya karar verdik.” sözleriyle Ekonometri Dergisi’nin artık ulusal bir yayın olarak, yayın hayatına devam edeceğini okuyucularına duyurdu.

Artık ulusal bir yayın olan Ekonometri Dergisi, şehirlerin,ekonomik ve kültürel yapılarını, farklı sektörlerin sorun ve sıkıntılarını iş dünyasının olmazsa olmazlarına dikkat çekmeyi ve çektirmeyi amaç edindi. Bu düşünce ve hedef doğrultusunda ilk günün heyecanını kaybetmeden çalışmalarını sürdürerek yaklaşık 16 yıl yol alıp,daha da iyiye ve güzele yol almaya çalıştı.

Bu gün ise sağlıkta, özelliklede sağlık turizminde; makine teçhizatı,bilgi ve beceri alanında hızlı bir gelişme yaşanması ,sektörün ekonomiye katkılarının önemi göz önüne alınarak sağlık ve sağlık turizmine dikkat çeken bir içerik oluşturuldu.

Bundan böyle Ekonometri İş Dünyası, Sağlık ve Sağlık turizmi dergisi ; yapılan bu çalışmalarını okuyucu ve iş birlikçileri ile buluşturmak üzere dijital yayıncılık ve sosyal medya gücü ile de birleştirip Web sitesinin yanı sıra sosyal medya da yer alacaktır..